Ստեփանակերտում գումարվել է Հայաստանի եւ Արցախի խորհրդարանների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նիստը
Դեկտեմբերի 17-ին Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 14-րդ նիստը` Արարատ Միրզոյանի եւ Աշոտ Ղուլյանի համանախագահությամբ:
Նիստի բացմանը ողջույնի խոսքով հանդես են եկել հայկական երկու պետությունների խորհրդարանների խոսնակները:
Օրակարգում ընդգրկված հարցերը վերաբերել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության շուրջ խոսույթի ձեւավորմանը եւ Հայաստանի Հանրապետությունում  սպասվող բարեփոխումներին` բարձրագույն կրթության եւ գիտության ոլորտներում:
Նիստի մասնակիցները մտքեր են փոխանակել միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հետագա անելիքների մասին:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության աշխատանքային այցի շրջանակում սպասվում են նաեւ այցեր Պաշտպանության բանակի մի շարք զորամասեր:

Sitting of Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between Parliaments of Armenia and Artsakh Convened in Stepanakert
On December 17, in Stepanakert the 14th sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between Parliaments of Armenia and Artsakh between the National Assemblies of the Republic of Armenia and Artsakh co-chaired by Ararat Mirzoyan and Ashot Ghulyan took place.
At the sitting the Speakers of the two Armenian states' parliaments made opening remarks.
The items included in the agenda referred to the formation of the political discourse over the Azerbaijani-Karabakh conflict and the reforms being expected in the Republic of Armenia in the spheres of higher education and science.
The participants of the sitting exchanged ideas for the further activities of the Inter-Parliamentary Committee.
Within the framework of the working visit of the Delegation led by the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan visits to a number of military units of Defense Army are also expected.