Ստեփանակերտում գումարվել է Հայաստանի եւ Արցախի խորհրդարանների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նիստը
Դեկտեմբերի 17-ին Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 14-րդ նիստը` Արարատ Միրզոյանի եւ Աշոտ Ղուլյանի համանախագահությամբ:
Նիստի բացմանը ողջույնի խոսքով հանդես են եկել հայկական երկու պետությունների խորհրդարանների խոսնակները:
Օրակարգում ընդգրկված հարցերը վերաբերել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության շուրջ խոսույթի ձեւավորմանը եւ Հայաստանի Հանրապետությունում  սպասվող բարեփոխումներին` բարձրագույն կրթության եւ գիտության ոլորտներում:
Նիստի մասնակիցները մտքեր են փոխանակել միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հետագա անելիքների մասին:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության աշխատանքային այցի շրջանակում սպասվում են նաեւ այցեր Պաշտպանության բանակի մի շարք զորամասեր:

Заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между парламентами Армении и Арцаха в Степанакерте
17 декабря в Степанакерте  состоялось 14-е заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальными Собраниями Республики Армения и Республики Арцах – под председательством А.Мирзояна и А.Гуляна.
С приветственным словом на открытии заседания выступили спикеры двух армянских государств.
Вопросы повестки дня касались формирования дискурса азербайджано-карабахского конфликта и ожидающихся реформ в сферах высшего образования и науки Республики Армения.
Участники заседания обменялись мнениями по дальнейшей деятельности межпарламентской комиссии.
В рамках рабочего визита делегации во главе с Председателем НС А.Мирзояном также посещение ряда воинских частей Армии обороны.